fototyp skóry
Fototyp skóry a opalanie w solarium
25 stycznia 2023
solarium Ergoline Beauty Angel
Solarium Ergoline Beauty Angel – wszystko co musisz wiedzieć
27 marca 2023
Show all

Profesjonalne solarium – 10 najczęściej zadawanych w nim pytań

profesjonalne solarium - pytania

Chcesz, by Twoje ciało zdobiła piękna opalenizna, więc wybierasz profesjonalne solarium. Kierujesz się zapewne opiniami znajomych i przyjaciół oraz tymi, pozostawionymi w Internecie. To bardzo istotne, by miejsce do którego się udasz spełniało odpowiednie standardy i normy jakości. Przed pierwszą sesją opalania w solarium zapewne zrodziło się w Twojej głowie mnóstwo pytań. To normalne, dlatego też korzystając z własnego doświadczenia pragniemy zaprezentować w dalszej części materiału odpowiedzi na 10 najczęściej zadawanych naszym pracownikom pytań. Mamy nadzieję, że rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odwiedzisz jeden z salonów sieci Mooye Solar Studio. Ich adresy znajdziesz TUTAJ.

Jaki jest najwłaściwszy czas opalania w solarium?

Na to pytanie bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Długość sesji zależy bowiem od wielu czynników m.in. od rodzaju lamp, fototypu skóry (więcej o tym możesz przeczytać TUTAJ) i stopnia opalenia. Osoby, które korzystają z usług profesjonalnego solarium po raz pierwszy w życiu lub przyszły po bardzo długiej przerwie powinny zdecydować się na małą dawkę promieniowania UV. Wraz z kolejnymi wizytami oczywiście można ją stopniowo wydłużać. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto na ten temat porozmawiać z wykwalifikowanym personelem Mooye Solar Studio.

Czy mogę opalać się w makijażu?

Przed skorzystaniem z solarium należy bezwzględnie usunąć makijaż. Użyte kosmetyki pod wpływem promieniowania ultrafioletowego mogą spowodować podrażnienie delikatnej skóry twarzy. Poza tym istnieje spore ryzyko wystąpienia przebarwień i uzyskania nierównomiernej opalenizny.

Czy profesjonalne solarium zapewnia okulary ochronne?

Każde profesjonalne solarium wyposaża swoich Klientów w atestowane okulary ochronne. Jeśli trafisz do miejsca, w którym nie zostaną zapewnione lepiej wyjdź i poszukaj innego salonu np. sieci Mooye Solar Studio. Zdrowie i bezpieczeństwo osób, korzystających z naszych usług stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Dlaczego okulary są takie ważne? Przed położeniem się na łóżku do opalania należy zabezpieczyć oczy przed intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu nie zaszkodzi ono siatkówce. Co ważne, samo zamknięcie oczu jest niewystarczające!

Czy w profesjonalnym solarium należy opalać się bez bielizny?

To czy będziesz opalać się w bieliźnie lub bez niej zależy tylko od Twoich indywidualnych preferencji. Mooye Solar Studio jako profesjonalne solarium zapewnia poczucie intymności, więc bez obaw możesz opalać się topless. W ten sposób opalenizna będzie widoczna na całym ciele. Musisz jednak pamiętać o tym, że niektóre miejsca są szczególnie wrażliwe i bardzo łatwo jest je podrażnić. Dlatego też polecamy wybrać się najpierw na tzw. opalanie wstępne. Dzięki niemu możliwe jest wyrównanie różnicy odporności skóry w intymnych strefach ciała.

Czy nosząc szkła kontaktowe muszę je przed sesją zdjąć?

Jeśli używasz szkieł kontaktowych nie musisz ich zdejmować przed opalaniem w solarium. Obowiązkowo jednak załóż okulary ochronne, które zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe. W przeciwnym wypadku możesz poważnie zaszkodzić swoim oczom. Część producentów szkieł kontaktowych ma w swojej ofercie warianty z wbudowanymi filtrami UV-A i UV-B. Można ich używać nie tylko w trakcie opalania na słońcu, ale również na łóżku solaryjnym.

Jakich kosmetyków używać w solarium?

Należy korzystać tylko i wyłącznie z kremów przeznaczonych do opalania w solarium. Firma Mooye stworzyła własną serię kosmetyków Solar Revolution. Dostępna jest ona w każdym salonie oraz w sklepie internetowym mooye.com.pl. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim krem ochronny, który stosujesz na plażę zawiera w sobie filtry blokujące promieniowanie wytwarzane przez lampy. Spowolnisz, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwisz powstanie opalenizny. Poza tym często są tworzone na bazie olejku mineralnego lub parafinowego i mogą zniszczyć płytę akrylową łóżka. Poza tym kosmetyki do opalania w solarium odpowiednio przygotują Twoją skórę do sesji, pozwolą ją odżywić i zahamują procesy starzenia się. Z kolei w celu pogłębienia opalenizny wybierz tzw. bronzery.

Czy można wziąć prysznic po opalaniu?

W Internecie można natknąć się na informację, iż wzięcie prysznicu lub krótkiej kąpieli po wyjściu z solarium spowoduje zmycie się opalenizny. To mit! Opalenizna powstaje w głębszej warstwie skóry, a nie na niej. Woda zatem nie może jej zniszczyć. Wręcz przeciwnie – korzystając z prysznica i odpowiednich kosmetyków nawilżających nabierze wyrazu.

Czy warto udać się do solarium przed urlopem?

Jeśli wybierasz się na zasłużone wakacje do ciepłych krajów warto przygotować swoją skórę na mocniejsze działanie słońca niż w naszej strefie klimatycznej. Jednym ze sposobów jest opalanie wstępne w solarium. Kilka sesji przed wyjazdem pozwoli wytworzyć naturalną ochronę.

Czy profesjonalne solarium umożliwia opalanie kobietom w ciąży?

Promieniowanie ultrafioletowe, które jest emitowane w trakcie seansu nie ma wpływu na nienarodzone jeszcze dziecko. Niemniej z uwagi na to, że kobiety w ciąży powinny unikać gwałtownych zmian temperatury zalecamy odłożenie wizyty w solarium. Prawidłowe ciśnienie krwi jest znacznie ważniejsze niż pięknie opalona skóra. Jeśli zdecydujesz się na karmienie dziecka piersią to przyjdź do naszego salonu po jego całkowitym zakończeniu. Pragniemy jednak podkreślić, że każda ciąża przebiega inaczej, dlatego warto porozmawiać ze swoim ginekologiem na temat ewentualnych krótkich sesji w solarium.

Czy w trakcie miesiączki można opalać się w solarium?

Jeśli czujesz się dobrze, a miesiączki nie są bardzo obfite możesz odwiedzić profesjonalne solarium. Pamiętaj jednak o tym, że Twoje ciśnienie krwi w trakcie seansu może się podnieść. Wybierz zatem krótki seans i słabszą moc lamp. Po nim nie planuj wzmożonego wysiłku. Postaw na odpoczynek i relaks. Pozwól swojemu organizmowi się zregenerować.