Bezpieczna światłoterapia oznacza nie tylko odpowiednią dbałość o urządzenia solaryjne i ich jakość, ale również przestrzeganie pewnych zasad. I to one właśnie zostaną przedstawione poniżej.

Bezpieczna światłoterapia – częstotliwość

Korzystaj ze światłoterapii nie częściej niż raz dziennie i nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Koniecznie rób przerwy między sesjami – dla karnacji normalnej jednodniowe, a dla skóry wrażliwej co najmniej dwudniowe. Twoja skóra musi mieć czas się zregenerować. Pamiętaj, że biologiczny proces powstawania opalenizny trwa ok. 48 godzin. Z kolei utrzymanie pożądanego efektu gwarantują 1 – 2 wizyty w tygodniu.

Częstotliwość opalania, rodzaj urządzenia solaryjnego i czas w nim spędzony dostosuj do Twojego fototypu skóry i stopnia zaawansowania opalenizny. Stwórz swój indywidualny program opalania, a w razie potrzeby zwróć się o poradę do obsługi salonu.

Kosmetyki do solarium

Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków. Zapewniają one ochronę i pielęgnację skóry oraz zwiększają szybkość, intensywność i skuteczność opalania. Co ważne, nie używaj kosmetyków z filtrami UV przeznaczonym do opalania na słońcu w solarium i odwrotnie.

Bezpieczna światłoterapia – przygotowania

Przed opalaniem usuń makijaż, oczyść dokładnie skórę twarzy i dekoltu za pomocą mleczka do demakijażu. Nie używaj perfum ani dezodorantów, zdejmij zegarek i biżuterię. Podczas korzystania ze światłoterapii zamknij oczy i włóż specjalne okulary ochronne. Zachęcamy do przeczytania artykułu na naszym BLOGU, w którym zagadnienie to omówiono dogłębniej. Można znaleźć go TUTAJ.

Konsultacja ze specjalistą

Niekiedy przed wizytą w solarium konieczna będzie konsultacja lekarska. Dzieje się tak np. w przypadku znamion barwnikowych. Zabezpiecz je przed sesją, ale jeśli masz inne problemy ze skórą to porozmawiaj z dermatologiem. Jeżeli natomiast zażywasz lekarstwa lub doustne środki antykoncepcyjne, jesteś chora/chory, jesteś w okresie rekonwalescencji, w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko zapytaj co na temat opalania sądzi lekarz Cię prowadzący. Z kolei chęć opalenia skóry w solarium po skorzystaniu z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych omów z osobą je przeprowadzającą.

I na koniec najważniejsza rada – w solarium zawsze stosuj się do zaleceń i rad personelu. Ma on prawo odmówić obsługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz osobom nieprzygotowanym do opalania w solarium. Natomiast w przypadku rezygnacji z zastosowania się do rad personelu, klient zobowiązany będzie do podpisania stosownego oświadczenia.

Bezpieczna światłoterapia