§1.
Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z usług salonów MOOYE SOLAR STUDIO, prowadzonych przez SOLAR STUDIO Sp. z o.o.
 2. Klienci korzystający z usług solarium zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania obowiązującego Regulaminu.

 

§2.
Rejestracja i dane osobowe

 1. W celu założenia konta Klienta, obsługi i realizacji rezerwacji, klienci podają pracownikom salonów swoje dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres poczty e-mail, dzień i miesiąc urodzenia.
 2. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Podając dane osobowe, klienci podpisują zgodę na ich przetwarzanie.
 3. Dane osobowe pozyskane od klientów są przechowywane w bezpieczny sposób przy wykorzystaniu urządzeń informatycznych, niedostępnych dla osób trzecich.

 

§3.
Dane biometryczne

 1. Klienci wyrażają zgodę na pobranie linii papilarnych dowolnie wskazanego palca ręki.
 2. Pobrane dane biometryczne będą wykorzystywane wyłącznie w celu świadczenia usług MOOYE SOLAR STUDIO i przechowywane w bezpieczny sposób przy wykorzystaniu urządzeń informatycznych, niedostępnych dla osób trzecich.
 3. Dostęp do salonów oraz prawo do korzystania z usług uzyskuje się po pozostawieniu przy pierwszej wizycie odcisku palca, który będzie wykorzystywany do identyfikacji Klienta.
 4. Klient, wyrażając zgodę na skan palca, ma prawo do zasilenia konta, zyskując tym samym możliwość zmiany statusu karty. Dostęp do konta odbywa się tylko za pomocą skanu palca.

 

§4.
Warunki korzystania z usług

 1. Z usług salonów MOOYE SOLAR STUDIO mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia.
 2. Korzystanie z usług odbywa się jedynie w godzinach otwarcia salonów.
 3. Przed skorzystaniem z usług salonu należy zgłosić się do pracownika obsługi w celu zapoznania się z przepisami korzystania z proponowanej oferty.
 4. Klienci są zobowiązani do przestrzegania zasad korzystania z proponowanych usług solarium i do stosowania się do zaleceń obsługi. Personel ma prawo odmówić usługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz osobom nieprzygotowanym do korzystania z usług.
 5. W przypadku rezygnacji z zaleceń personelu, klient zobowiązany jest do podpisania stosownego oświadczenia.

 

§5.
Bezpieczeństwo i higiena

 1. Klienci będący pod wpływem alkoholu nie zostaną obsłużeni przez personel salonów.
 2. Klienci korzystają z usług solarium w salonie na własną odpowiedzialność i zobowiązane są do przestrzegania zaleceń pracowników oraz zasad korzystania z solarium.
 3. Każdorazowo należy zapoznać się z zasadami korzystania z usług solarium oraz urządzeń solarium, które są udostępniane w każdej kabinie i w każdym salonie MOOYE SOLAR STUDIO.
 4. W przypadku występowania problemów skórnych u klienta, zabronione jest uprzednie korzystanie z usług przed konsultacją z dermatologiem.
 5. W przypadku widocznych problemów skórnych personel może odmówić klientowi korzystania z usługi bez uprzedniego poświadczenia właściwego lekarza o braku przeciwwskazań do korzystania z solarium bądź złożenia oświadczenia o wyłącznej odpowiedzialności klienta za wszelkie możliwe dolegliwości po skorzystaniu z usługi.

 

§6.
Zasady korzystania z usług solarium

 1. Usługa jest skierowana do konsumenta – osób fizycznych zainteresowanych skorzystaniem z łóżek solaryjnych wyposażonych w lampy UV, pozwalające na naświetlanie skóry, w celu uzyskania efektu opalenizny w celu poprawy kondycji fizycznej i rekreacji.
 2. Zaleca się korzystanie z usług solarium nie częściej niż raz dziennie i nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Należy robić przerwy między seansami – dla karnacji normalnej jednodniowe, dla skóry wrażliwej co najmniej dwudniowe.
 3. Nie można łączyć w ten sam dzień opalania w solarium i na słońcu. Opalanie codzienne jest dopuszczalne tylko w przypadku wysokiej odporności na promienie UV lub bardzo małej ich dawki.
 4. Utrzymanie efektu gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu.
 5. Należy dostosować rodzaj czas korzystania do fototypu skóry i stopnia zaawansowania zbrązowienia skóry. W razie potrzeby należy zwrócić się o poradę do obsługi salonu.
 6. Do korzystania z usług solarium należy używać specjalnych kosmetyków zapewniających ochronę oraz pielęgnację skóry, zwiększających intensywność i skuteczność zamierzonego efektu.
 7. Nie należy używać kosmetyków z filtrami UV w salonach MOOYE SOLAR STUDIO.
 8. Przed opalaniem należy zmyć makijaż, oczyścić dokładnie skórę twarzy i dekoltu za pomocą mleczka do demakijażu, nie używać perfum ani dezodorantów oraz zdjąć biżuterię.
 9. Podczas korzystania z opalania należy zamknąć oczy i włożyć specjalne okulary ochronne.
 10. Zakazane jest opalanie się w szkłach kontaktowych.
 11. W przypadku znamion barwnikowych na skórze, należy je zabezpieczyć przed opalaniem. W razie innych poważnych problemów ze skórą, skonsultować się z lekarzem dermatologiem.
 12. W przypadku zażywania lekarstw lub doustnych środków antykoncepcyjnych, należy przeczytać przed usługą solarium ulotkę lub skonsultować się z lekarzem.
 13. W okresie choroby, rekonwalescencji, ciąży lub połogu, przed opalaniem należy skonsultować się z lekarzem.
 14. W przypadku wykonywanych zabiegów kosmetycznych, należy skonsultować się ze swoją kosmetyczką.
 15. Klienci są zobowiązani do stosowania się do zaleceń i rad personelu. W przypadku rezygnacji z ich zastosowania, klient zobowiązany jest do podpisania odpowiedniego oświadczenia.
 16. W przypadku pogorszenia samopoczucia należy przerwać opalanie oraz niezwłocznie powiadomić o tym pracownika recepcji.
 17. W sytuacji gdy wystąpi pieczenie lub nadmierne zaczerwienienie skóry, należy przerwać opalanie i skonsultować się z lekarzem. Wszelkie problemy skórne należy skonsultować z dermatologiem przed skorzystaniem z usług solarium

 

§7.
Procedura korzystania z usługi

 1. Po wejściu klienta do salonu, następuje uzgodnienie czasu jaki klient chce wykorzystać w salonie oraz dostępności łóżka solaryjnego.
 2. Personel salonu wskazuje klientowi właściwe łózko i salę.
 3. Po wejściu do sali klient samodzielnie przygotowuje się do naświetlania ciała w określonym czasie 4 min. Klientka/Klient przed rozpoczęciem usług solarium powinni zdjąć biżuterię, zegarek, okulary. Salon nie bierze odpowiedzialności za pozostawioną biżuterię lub akcesoria.
 4. Klient kładzie się na łóżku solaryjnym, które jest zamykane przez niego samodzielnie (pokrywa łóżka jest opuszczana). Po upływie wskazanych 4 min. od wejścia do Sali łózko samoczynnie uruchomi się i rozpocznie naświetlanie. Klient może uruchomić łóżko przed upływem wskazanych 4 min. jeśli będzie gotowy przed upływem tego czasu.
 5. Klient może przerwać naświetlanie w każdym momencie samodzielnie za pomocą przycisku „STOP” umieszczonego przy łóżku. Po zakończeniu opalania, zgodnie z upływem czasu jaki został przewidziany lub po przerwaniu naświetlania działaniem klienta, klient samodzielnie otwiera łóżko solaryjne i opuszcza je.
 6. Po opuszczeniu łóżka solarnego klient ubiera się i samodzielnie przygotowuje się do opuszczenia Sali.
  Pracownicy obiektu mogą kontrolować pomieszczenia solarium, a w razie stwierdzenia uchybień zakazać dalszego korzystania z niego.

 

§8.
Przeciwwskazania do korzystania z usług solarium

 1. Bardzo jasna karnacja (fototyp I – celtycki).
 2. Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
 3. Bielactwo.
 4. Epilepsja
 5. Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
 6. Świeżo wykonany tatuaż bądź makijaż permanentny
 7. Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
 8. Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
 9. Ciąża, karmienie piersią.
 10. Miesiączka.
 11. Gorączka, stany zapalne.
 12. Stany zapalne skóry.
 13. Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja, nadciśnienie tętnicze i inne poważne choroby przewlekłe.
 14. Okres rekonwalescencji po odbytej operacji.
 15. Niezagojone rany.
 16. Stan osłabienia i wyczerpania.
 17. Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej (szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące).
 18. Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
 19. Stosowanie doustnych i zewnętrznych środków fotouczulających.
 20. Świeżo wykonana depilacja woskiem.
 21. Zabiegi wybielające.
 22. Stosowania perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
 23. Wcześniejsze korzystanie z opalania naturalnego słońca.

 

§9.
Obowiązki Klienta

 1. Klient ma obowiązek zgłoszenia obsłudze o swojej pierwszej wizycie na urządzeniach znajdujących się w salonach Solar Studio w celu doboru kabiny, doboru czasu opalania oraz wytłumaczenia instrukcji obsługi maszyn przez personel.
 2. Przed i po skorzystaniu z usługi należy niezwłocznie zgłosić obsłudze salonu każdą usterkę urządzenia oraz wszelkie nieprawidłowości. Brak takiego zgłoszenia może skutkować konsekwencjami finansowymi dla klienta.
 3. W przypadku uszkodzenia urządzenia przez klienta, odpowiedzialność za szkody ponosi korzystający z usługi.
 4. Zabrania się korzystania z urządzeń znajdujących się w salonie w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Czyli inny niż poinstruował personel.
 5. W przypadku problemów w czasie korzystania z usług solarium należy niezwłocznie opuścić kabinę i powiadomić obsługę.
 6. Klient obowiązany jest poinformować personel salonu czasie swojego ostatniego opalania naturalnym słońcem.

 

§10.
Rezerwacje i opłaty

 1. Klienci mają możliwość dokonania wcześniejszych rezerwacji na wybrane urządzenia. Rezerwacje mogą ulec opóźnieniu do 15 minut.
 2. Podczas korzystania z usług solarium, klienci mają możliwość skorzystania z ręczników osłaniających twarz. Za ręczniki pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości określonej w cenniku.
 3. Klienci mają możliwość zakupu karnetów rabatowych. Karnet jest ważny 6 miesięcy. W przypadku niewykorzystania środków z karnetu przed upływem terminu jego ważności, karnet wygasa.
 4. Minimalny czas możliwy do wykupienia to 5 minut. W przypadku opalania trwającej poniżej 10 minut, skróconej na prośbę klienta, koszt opalania jest równoważny kwocie odpowiadającej 10 minutom. Powyżej 10 minut opalania, klient rozliczany jest za minuty, które zadeklarował i z których korzystał.
 5. SOLAR STUDIO Sp. z o.o. – MOOYE SOLAR STUDIO zastrzega sobie możliwość zmian cen w ciągu roku na oferowane usługi i produkty.

 

§11.
Odpowiedzialność i prawa salonu

 1. SOLAR STUDIO Sp. z o.o. – MOOYE SOLAR STUDIO nie ponosi odpowiedzialności za wypadki spowodowane z winy osób korzystających z usług solarium lub osób trzecich.
 2. Klient po zapoznaniu z regulaminem wchodzi do salonu na własną odpowiedzialność.
 3. MOOYE SOLAR STUDIO nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe i materialne rzeczy pozostawione w salonie przez klientów.
 4. Wszystkie osoby znajdujące się na terenie Salonu są zobowiązane przestrzegać niniejszego regulaminu i stosować się do sugestii personelu. Klient korzystając z usług Salonu jednocześnie oznajmia, że zapoznał się z niniejszym regulaminem. Za naruszenie postanowień niniejszego regulaminu uważa się również działania lub zaniechania zmierzające do jego obejścia.
 5. Osoby naruszające regulamin zostaną wyproszone z salonów bez prawa do zwrotu uiszczonych opłat.
 6. Za egzekwowanie i przestrzeganie Regulaminu solarium odpowiadają pracownicy obiektu.
 7. MOOYE SOLAR STUDIO zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym Regulaminie.